Ha te is olyan típusú ember vagy, aki szeret együttműködni más emberrel, legyen az a kedvesed, családtagod, barátod, és közösen létrehozni valamit, amely a dekoráción túl egy csodaszép emlék lesz, akkor bátran fessetek párban! Mit is jelent ez?
Két külön vásznat kaptok, amely 40×50 cm-es (Ha egyedül fested meg a képet, szintén egy ilyen méretű vászonra dolgozol.) A két vásznat szorosan egymás mellé tesszük, hogy szinte összeérjenek. Egyikőtök a festmény egyik felét festi, míg a páros másik tagja a másik felét, tehát egy osztott festményről beszélünk.
Le kell szögeznem, hogy nem minden festmény festhető meg párosan, például egy állatot vagy embert elfelezni eléggé érdekes látvány lenne, de a tájképek nagy része megfesthető osztásban.
Jöhetne a kérdés, hogy miért nem egy vászonra festünk. Ennek oka az, hogy amikor ketten ültök egy vászon előtt, akadályozni fogjátok egymást a festésben, így az élmény könnyen kényelmetlen rémálommá válhat. Alapvetően a festés nem egy páros folyamat, azonban osztott kép segítségével mégis egyet alkothattok anélkül, hogy útban lennétek egymásnak.
Mire figyelj? – hasznos tippek
- Színkeveréskor egyforma színeket használjatok, ha mind a kettőtöknek szüksége van az adott árnyalatra. Azt tanácsolom, hogy ilyenkor csak az egyikőtök keverje ki nagyobb mennyiségben a színt, amit a másik fél is használhat. Például, ha egy tájképen az ég világoskék, akkor fehérből és kékből kell színt kevernünk. Ha az egyikőtök kicsivel több fehéret tesz a kék mellé, akkor a különbség már ordítani fog. Ezt ki lehet küszöbölni azzal, ha nem külön-külön kevergetitek az árnyalatot.
- Ahol találkoznak a vásznak, ott legyen meg a folyamatosság. Ne törje meg a festményt az, hogy az egyikőtök magasabbra húzta a rétet a képen, a másikótok alacsonyabban, mert így nem tudjátok majd egymás mellé tenni, hogy összeolvadjanak eggyé. Ezért mindig időről-időre érdemes egymás mellé igazítani a festményünket.
- Akkor éritek el a legszebb eredményt, ha a stílus, amiben készül a kép nagyon hasonló. Például, ha a páros egyik tagja gyönyörű színátmeneteket készít, a másikótok képén pedig darabosabban rétegződnek egymás fölé az árnyalatok, akkor érdemes egy kicsit összedolgozni, aki ügyesebb, az korrigálhatja a másik festményén lévő „hibákat”. Ettől lesz kooperatív a munka.
+1: vedd azt is számításba, hogy valamelyikőtök valószínűleg ügyesebb lesz a festés folyamán, ezért ha nem te vagy a jobb kézügyességű, igazán kár elkeseredni miatta. Ha párban jöttök, fogjátok fel úgy a festést, mint egy közös tevékenységet, a hangsúly nem azon van, hogy tökéletesnek kell lennie a képnek, hanem azon, hogy együtt készítettétek. Természetesen kérj segítséget, ha elakadsz a párodtól, vagy az instruktortól, de fontos, hogy légy bátor és tartsd szem előtt, hogy azért jöttél, hogy te magad fess és ne a társad fesse meg mind a kettőtök részét. Te magad is az által fejlődsz, ha megpróbálod a nehezebb részeket is elkészíteni.
Szóval, kalandra fel! Legyetek bátrak és fessetek együtt! A Hogy Festekben csodálatos páros programok várnak, légy akár kezdő, akár haladó! Itt megtalálhatod a páros festések listáját dátum szerint, ha kedvet kaptatok hozzá!